Adatbázisok

Előfizetett adatbázisok:

EBSCOhost (eBook Academic Collection):  világ egyik legátfogóbb multidiszciplináris e-könyvgyűjteménye. Több mint 180 000 könyvet tartalmaz, vezető tudományos kiadóktól (Elsevier Science, Oxford Academic Press, MIT Press, Sage, Wiley és még sokan mások), amelyek minden tudományterületet lefednek – a tudománytól, az orvostudománytól és a technológiától a közgazdaságtanig, az üzleti életig és az oktatásig. a bölcsészet- és társadalomtudományok. 

Akadémiai Kiadó Folyóiratcsomag: A csomag tartalmazza a kiadó gondozásában megjelenő összes kurrens és archív folyóirat elérését teljes szöveggel, beleértve a korábban külön adatbázisba rendezett orvostudományi folyóiratokat is. A teljes szövegű adatbázis a természet- és a társadalomtudományok, valamint az orvostudományok legváltozatosabb területeinek új eredményeit mutatja be. A magyar kutatók kedvelt publikációs fórumának számító lapok kivétel nélkül referáltak, nagy részük impaktfaktorral rendelkezik, néhányuk pedig az adott tudományterület világszinten is legjelentősebb folyóiratává nőtt.

Akadémiai Kiadó MERSZ: Az Akadémiai Kiadó Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatása közel 800 magyar nyelvű kézikönyvet, szakkönyvet, felsőoktatási tankönyvet és jegyzetet tartalmaz teljes szöveggel, kereshető, jegyzetelhető, hivatkozható formában. A művek választéka évente 150-200 címmel bővül.

L’Harmattan Digitális Adatbázis: Az 1999-ben alapított L’Harmattan Könyvkiadó az elmúlt 21 évben mintegy 1900 tudományos szakmunkát adott ki, számos egyetemi és kutatóintézeti kiadvány, sorozat jelenik meg gondozása alatt, elsősorban a bölcsészet- és társadalomtudományi szak- és tankönyvek területén. Az elmúlt években évi mintegy 150-170 kötetet tett közzé, jelenleg több mint 150 könyvsorozatot gondoz.

Osiris Kiadó: Az Osiris Kiadó az egyik legismertebb magyarországi tudományos és szépirodalmi könyvműhely. Meghatározó szerepet tölt be a hazai humán és társadalomtudományi, felsőoktatási és szépirodalmi könyvkiadásban. A könyvműhely évente átlag kétszáz címet jelentet meg, amelyek nagy része eredeti magyar mű, kisebb része fordítás.

Szent István Társulat: A Társulat könyvműhelyében több mint 12.000 cím látott napvilágot, közel 60 millió példányban. Kiadói tevékenysége – a hittudomány, mint fő profil mellett – kiterjed a bölcselet, természettudományok, történelem és segédtudományai, jog- és államtudományok, szociológia és pszichológia, neveléstudomány, művelődés- és irodalomtörténet, művészettörténet és néprajz területére. Az évente több mint 100 új kötet megjelentetésével Közép-Európában a legnagyobb egyházi könyvkiadó.

Egyéb adatbázisok:

Compass: A Magyarországon elérhető elektronikus tudományos tartalmak rendkívül jól használható ingyenes közös keresőfelülete. A COMPASS egy elektronikus katalógus: a hazai intézmények által nemzeti licenc vagy egyéni előfizetés keretében beszerzett kurrens, illetve archív elektronikus tudományos tartalmak, illetve saját fejlesztésű adatbázisok keresőfelülete.

Kattan: A tananyagtárban hittan oktatást segítő tankönyvek, szöveggyűjtemények, tanári kézikönyvek, valamint feladatsorok találhatók. A tartalmak oktatási azonosítóval rendelkező pedagógusok, diákok és katolikus hittan tanárok számára érhetők el.

World Biographical Information System (WBIS): hozzávetőleg 9 millió digitalizált cikkhez nyújt hozzáférési lehetőséget csaknem 10000 forrásmű alapján. Forrásokat a 16. századtól használnak fel, 44 nyelven, több mint 17000 kötet terjedelemben. Az adatbázis több mint 5 millió emberről tartalmaz életrajzi adatokat; férfiakról és nőkről, minden társadalmi osztályból, foglalkozási területről, a világ minden országából és régiójából, Kr.e. 4000-től napjainkig.

Zeitschrift für Antikes Christentum / Journal of Ancient Christianity: akadémiai folyóiratok adatbázisa, mely magában foglalja a kereszténységre vonatkozó témákat.

Nemzeti Audiovizuális Archívum (NAVA): a magyar nemzeti műsorszolgáltatói kötelespéldány-archívum, amely audiovizuális tartalmakat gyűjt. Gyűjtőkörébe a következő csatornák magyar gyártású illetve magyar vonatkozású (hungarikum) műsorai tartoznak: M1, M2, M3, M4, M5 Duna, RTL Klub, TV2, ATV, HírTV, EchoTV, Kossuth, Petőfi, Bartók Rádió. Valamint tv-sorozatok, hírműsorok, MTV híradók tekinthetők meg, illetve különgyűjteménye tartalmaz többek között 100 magyar játékfilmet.

Digitális Tankönyvtár: ma már több mint 13 ezer dokumentumot tartalmaz az e-könyvtár, főként elektronikus tankönyveket, folyóiratokat, videókat, amelyhez számos különböző formátumban (például pdf és epub) hozzáférhetőek, de akár online is olvashatóak. A gyűjteményt létrehozó projekt célja elsősorban a felsőoktatásban és tudományos kutatásban résztvevők munkájának és tanulásának segítése volt.

Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT ): A hazai intézmények kutatóinak tudományos munkásságát feltáró adatbázis. Az egyes szerzők publikációinak több szempontú visszakereshetőségét biztosítja.

Index Theologicus (IxTheo): Az adatbázis fejlesztése és folyamatos építése a tübingeni egyetemhez kapcsolódik, segítséget nyújt a teológia és vallástudományok területén kutatóknak, olvasóknak. Több mint 600 német nyelvű időszaki kiadványban, konferenciakötetben megjelent publikáció bibliográfiai leírását kínálja. Emellett összegyűjti és rendszerezi a teológia tudományterületéhez kapcsolódó időszaki kiadványokat, a címek mellett feltünteti, ha a folyóirat OA (Open Access) elérése biztosított. Lehetővé teszi a németországi teológiai könyvtárak katalógusaiban az egyidejű, közös felületen történő keresést.

Wiley Online Library: Integrált hozzáférést biztosít több mint 4 millió cikkhez 1.500 folyóiratból, 9.000 könyvről és több, több tudományágat átfogó online forrásból, amelyek az életet, az egészségügyet és a fizikai tudományokat, a társadalomtudományokat és a humán tudományokat magukban foglalják.

Online folyóiratok:
Széscheyi